Rolety i żaluzje – szeroki wybór osłon przeciwsłonecznych – Warszawa, Łomianki, Legionowo

VERT-ROLL to firma, która prowadzi działalność w mieście Warszawa. Dla klientów ze stolicy oraz innych okolicznych miejscowości takich jak np. Łomianki czy Legionowo, przygotowuje rolety i żaluzje pod indywidualne potrzeby. Wśród nich są m.in. żaluzje wewnętrzne (plisowane i inne) oraz zewnętrzne. Te ostatnie są bardzo ciekawym rozwiązaniem nie tylko estetycznym. Decydując się na żaluzje zewnętrzne zyskują Państwo ochronę przed wahaniami temperatur oraz dodatkowy izolator akustyczny. Zaletą żaluzji zewnętrznych jest bowiem to, że – zwłaszcza w miejscach o natężonym ruchu ulicznym – ograniczają hałas. Są konstrukcją lekką, którą montuje się bardzo łatwo. Można nimi sterować ręcznie lub automatycznie. Dzięki temu, że żaluzje pokrywa się specjalnymi preparatami, odporne są na działanie różnych czynników pogodowych.
W ofercie naszej warszawskiej firmy innym ciekawym produktem – tym razem żaluzji wewnętrznych – są żaluzje plisowane, dzięki którym można uzyskać skuteczne zaciemnienie w danym pomieszczeniu. Plisy nadają się również do montażu w bardzo nietypowych miejscach – wnękach czy oknach i przestrzeniach o unikatowych kształtach.
Klientów z Warszawy, Legionowa, Łomianek i innych miejscowości zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z propozycjami rolet i żaluzji naszej firmy.

Żaluzje – podział i przeznaczenie

Żaluzja to osłona przeciwsłoneczna, przesłaniająca wielopłaszczyznowo otwór budowlany.
Podział żaluzji:

  • stała listewki (aluminium, drewno, stal) ją tworzące zamontowane są na stałe pod pewnym kątem. Montowane są na elewacji, przed balkonami lub pod pewnym kątem do elewacji jako tzw. łamacze światła.
  • pozioma zewnętrzna złożona z listewek taśm (lamel) aluminiowych 50-100 mm montowanych w drabinkach sznurkowych, przy pomocy których można zmieniać kąt ułożenia listewek. Do podnoszenia służą najczęściej przekładnie ze sznurem bezkońcowym, przekładnie z korbą lub silniki elektryczne. Lamele prowadzone są w prowadnicach lub na naciągniętych po bokach linkach.
  • pozioma (wenecka) złożona z listewek drewnianych, taśm (lamelek) metalowych 16, 25, 35 mm, 50 mm lub z PVC montowanych w drabinkach sznurkowych, przy pomocy których można zmieniać kąt ułożenia listewek. Do podnoszenia służą przeplecione przez otworki w lamelkach linki lub tasiemki. Napęd podnoszenia stanowią bezpośrednio pociągane linki (sznurki), przekładnie z łańcuszkiem koralikowym lub silnik elektryczny.
  • pionowa (vertikal) złożona z pionowo zawieszonych tekstylnych pasów, taśm PVC lub aluminium, szer. 127 mm, 89 mm lub 50 mm. W szynie u góry znajduje się mechanizm pozwalający na zsuwanie na boki oraz zmianę kąta ułożenia lamel. Sterowanie ręczne lub elektryczne.
  • techniczna wielopłaszczyznowy mechanizm zamykania przepływu światła, cieczy, gazu. Najbardziej rozpowszechnione są żaluzje wentylacyjne.

Jeśli nie wiedzą Państwo, który typ żaluzji będzie odpowiedni dla Waszego domu czy biura – chętnie służymy poradą. Zapraszamy klientów z Warszawy, Legionowa, Łomianek i innych miejscowości do składania zamówień!

Rolety